Poliüretan Sistemin Özellikleri

Yekpare kaplanabilme
Malzemenin bu özelliği sayesinde yüzeyi önceki zeminin cinsi ne olursa olsun (mermer, mozaik, beton vb.) kaldırmadan gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra tek parça halinde derzsiz bir şekilde kaplanabilir. Metraj ister 50 m2 ister 5000 m2 olsun uygulamada değişen bir şey yoktur. Aynızamanda yüzeyde değişik olarak birden fazla kaplama malzemesi olmasıda uygulamaya engel değildir.
Sıvı geçirimsizlik
Kimyasal olarak kapalı gözenek bir malzeme olması ve yekpare uygulanabilmesi sayesinde yapılan kaplama aynı zamanda bir su izolasyonu sağlamaktadır.
Su baskını gibi beklenmeyen tatsız sürprizlere karşı alt katları korumak için mükemmel bir avantaj teşkil eder. Böyle bir durumda derz sistemi ile uygulanan bir kaplama çaresizdir. Hatta suya karşı hassas bir malzeme olan parke kullanılamaz hale gelebilir.
Sürtünme direnci
Yekpare olarak uygulanan benzer kaplama sistemlerinde, yapılan self leveling kaplamayı koruyan her hangi bir uygulama yoktur. Bu sebeple yapısı itibariyle basınç mukavemeti yüksek olmasına karşın mekanik olarak dirençli olmayan kaplama malzemesi kısa sürede çizilir ve istenmeyen çirkin bir görüntü oluşur. Poliüretan sistemlerde ise bunu engelleyen yoğun insan ve araç trafiğine karşı dayanıklı, yüksek sürtünme direncine sahip bir son kat boya kullanılır.
Sonsuz renk seçeneği
Poliüretan sistemlerdeki koruyucu son kat boyalar müşterinin isteğine göre geniş bir yelpazeye sahip olan RAL renklerinde üretilir.
Renk değiştirebilme özelliği
Herhangi bir dekorasyon değişikliğinde yeni dekora uygun bir renkle zemin rengi değiştirilebilir. Küçük bir maliyetle seçilen yeni renkteki son kat boya uygulaması, zemininize yeniden kaplanmış hissi verecektir.
Kolay temizlik ve hijyen
Yekpare olması sebebi ile temizlik diğer derzli sistemlerden çok daha kolaydır. Aynı zamanda ahşap veya diğer derzli sistemlerdeki bakım maliyeti bu sistemde bulunmaz. Halıda karşılaşılan leke gibi problemlerin bu sistemde yeri yoktur.
Estetik ve sıradışı görünüm
Poliüretan zemin kaplamalarının bilinen diğer tüm klasik kaplama sistemlerinden farklı bir görüntüye sahip olduğu açıkça ortadır. Son yıllarda bir çok işletme ve mağazalar sıra dışı görünümü sebebi ile yine poliüretan kaplama sistemlerini tercih etmektedir.
Avantajları;
> Püskürtme ya da hazır halde yere serilme şeklinde kaplanabilir.
> Aşınmaya karşı yüksek dayanım, esneklik ve kaymaz yüzeyler sağlar.
> Ultraviole ışınlara karşı dayanıklıdır. Çatlamaz, matlaşmaz.
> -30 °C ve 90 °C sıcaklığa kadar dayanabilir.
> Kaplandıktan sonra yerinden oynamaz.
> Yapıların içinde ya da dışında kullanılabilir.

Özde Yalıtım & Zemin Sistemleri Kurumsal
“Türkiye’de ve Dünya’da geleceğe yönelik konu uzmanınız...”Özde Yalıtım ve Zemin Sistemleri; Yapı Kimyasalları konusunda mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermekamacı ile kurulmuştur.Projelerimiz kalite, fiyat ve hız ekseninde, uygulama öncesi ve sonrasında da hizmet vermeye odaklıdır. Zamaniçinde tecrübelerimiz göstermiştir ki; “Kaliteli malzeme, tüketicileri doğru sonuca ulaştırmaya tek başına yeterliolmamaktadır. Gerçek kalite, doğru malzeme ile doğru işçiliğin birleşmesiyle elde edilmektedir.’&rsqu..
Bize Ulaşın
Veysel Karani Mah. Çolak Oğlu Sok. 10/24 Kat 1 Sancaktepe / İstanbul

Telefon : 0216 572 64 51
Faks      : 0216 572 64 59
E-Mail   : [email protected]
©2013 Özde Yalıtım ve Zemin Sistemleri LTD.ŞTİ. Tüm Hakları Saklıdır.